Клас 9
Клас 9, головним чином, включає електронне обладнання, проте фактично він охоплює значно більший спектр товарів. Він включає п'ять основних груп товарів: наукові, дослідницькі апарати та інструменти, інформаційно-технологічне та аудіовізуальне обладнання, апарати та прилади для регулювання розподіляння або використання електричної енергії, оптичні апарати та прилади, а також захисне обладнання. Звичайно ці групи товарів є загальними і не включають всі товари 9 класу, який є одним із найбільших класів Ніццької класифікації.
Слід зауважити, що захисне обладнання та одяг належать до 9 класу, зважаючи на запис у Заголовку класу "рятувальні ... апарати та інструменти". Включення захисного одягу до цього класу стає зрозумілішим, якщо термін "рятувальні" тлумачити як "для запобігання серйозним аваріям або нещасним випадкам", а також "для рятування життя людей". Таким чином, захисний одяг, що належить до 9 класу, включає також дихальні апарати (крім апаратів для штучного дихання), рятувальні пояси, жилети рятувальні і бронежилети. Прикладами захисного одягу, що належить до 9 класу, є одяг і взуття для захисту у разі нещасних випадків, випромінювання та вогню, одяг, призначений для лабораторій, захисні шоломи (включаючи спортивні). Однак захисні прокладки, які є частинами спортивних костюмів, належать до 28 класу як спортивне спорядження; ці товари не вважаються "рятувальними", оскільки захищають від синців і набряків, які зазвичай не є смертельними або серйозними травмами.
Аналогічним чином, клас 9 включає також пристрої для підводного плавання, як-от: водолазні костюми, водолазні маски, вушні затички для водолазів, носові затискачі для водолазів та плавців, рукавиці для водолазів і дихальні апарати для підводного плавання. Хоча функція цих товарів, як рятувального обладнання, може бути не відразу очевидна, кожен з них є частиною обладнання, яке використовується водолазом та яке ефективно спрямоване на збереження життя, отже, цей тип пристроїв належить до 9 класу.
Навчальні та тренувальні пристрої, включаючи симулятори, також належать до 9 класу. Це такі товари як-от: аудіовізуальні навчальні апарати, манекени для надавання першої допомоги, голови манекенів перукарські, симулятори для керування або перевіряння транспортних засобів. Однак, слід зазначити, що "навчальні матеріали", від книг і шкільних дощок до глобусів Земної кулі, належать до 16 класу.
Деякі роботи, як-от: роботи-гуманоїди зі штучним інтелектом, роботи лабораторні, роботи навчальні та роботи для нагляду за безпекою, належать до цього класу, оскільки вони виконують основні функції 9 класу, але існують роботи в інших класах, як-от: роботи промислові - 7 клас, роботи хірургічні - 10 клас, і іграшкові роботи - 28 клас.
Також слід підкреслити, що деяке устатковання, включене до 9 класу, може бути покласифіковане в 10 класі, якщо воно використовується в медичних цілях, наприклад: лазери, рентгенівські апарати, апарати магнітно-резонансного зображування, респіратори і апаратура для аналізування.
Нарешті, товари у цифровому форматі, як-от музичні твори або електронні книжки, що завантажуються на електронний пристрій користувача, належать до 9 класу, в той же час, забезпечування незавантажними товарами у цифровому форматі в режимі он-лайн є послугою 41 класу, а послуги щодо продажу цих товарів в режимі он-лайн належать до 35 класу.