Клас 14
Ювелірні вироби та біжутерія (незалежно від матеріалу з якого її виготовлено), а також дорогоцінне та напівдорогоцінне каміння належать до 14 класу. Однак, необхідно враховувати, що деякі товари, як-от брошки, належать до 26 класу, якщо вони є аксесуарами одягу, а не ювелірними виробами. Ще одна річ, яку варто відзначити, якщо ювелірні вироби призначені на медичні потреби, як-от протиревматичні браслети, вони будуть віднесені до 10 класу, за їх основним призначенням.
Кільця для ключів, ланцюжки для ключів та підвіски також належать до 14 класу, однак, слід зауважити, що будь-які інші підвіски, кільця для ключів та ланцюжки для ключів не для ювелірних виробів належатимуть до 26 класу. Це також стосується подібних товарів, як-от намистини, оскільки тільки ті, що призначені для виготовлення ювелірних виробів, належать до 14 класу, інші намистини належатимуть до 26 класу.
Окрема категорія товарів 14 класу - католицькі чотки та інші види чоток. Не дивлячись на те, що ці товари мають практичне призначення, а не просто декоративне використання, їх схожість з ювелірними виробами за формою та конструкцією пояснює їх наявність у 14 класі.
Зазвичай годинники, секундоміри та інші хронометричні прилади також належать до 14 класу. Незважаючи на це, деякі хронометричні прилади належать до 9 класу, якщо вони призначені для реєстрування або записування часу, наприклад у випадку табель-годинників. Смарт-годинники також належать до 9 класу, оскільки вони включають багато інших функцій, окрім визначання часу, що пояснює їх належність до 9 класу.
14 клас є одним з класів, що охоплює необроблені або напівоброблені матеріали, а саме дорогоцінні метали та їхні сплави. Він також охоплює готові товари, покласифіковані за матеріалами, з яких їх виготовлено. У Ніццькій класифікації готові товари здебільшого покласифіковані за функцією або призначенням. Товари, які не можна покласифікувати таким чином, класифікуються за іншими критеріями, наприклад за матеріалами, з яких вони виготовлені (див. Загальні зауваження до товарів), і, якщо вони виготовлені з дорогоцінних металів, вони належать до 14 класу. Типовим прикладом є фігурки або статуетки. Оскільки функцію чи призначення цих товарів не можна визначити на підставі Заголовків класів або Пояснювальних приміток до класифікації, їх класифікують відповідно до матеріалів за різними класами товарів, наприклад в 6, 14, 16, 19, 20 або 21 класах, якщо вони виготовлені зі звичайних металів, дорогоцінних металів, пап'є-маше, мармуру, гіпсу або порцеляни, відповідно.
В той же час, в Пояснювальних примітках зазначається "дорогоцінні метали та деякі вироби з дорогоцінних металів, або покриті ними", належать до 14 класу. Вироби з дорогоцінних металів не повинні класифікуватися за 14 класом, якщо вони не є ювелірними прикрасами, і їх можна класифікувати за іншими відповідними класами, незважаючи на матеріал. Наприклад, чайні сервізи зі срібла не повинні класифікуватися за 14 класом, навіть якщо вони виготовлені зі срібла, оскільки у класифікації передбачено відповідний клас для таких товарів, а саме 21 клас - клас домашнього або кухонного начиння і вмістин.