Клас 21
Як зазначено у Заголовку класу та Пояснювальних примітках, даний клас включає, головним чином, домашнє або кухонне начиння і вмістини, невеликі ручні домашні і кухонні пристрої, пристосовання і начиння та туалетне приладдя. Термін "вмістини" охоплює широкий спектр товарів, деякі з них можуть бути безпосередньо пов'язані з певними товарами 7, 8 та 11 класів.
У 21 класі класифікуються вмістини за функцією або призначенням. Відра і ящики для сміття, вази, пляшки і хатні акваріуми - всі вони належать до 21 класу як побутові або кухонні вмістини, незалежно від матеріалів, з яких їх виготовлено. З іншого боку, контейнери, що використовуються для перевезення і зберігання товарів, класифікуються за матеріалом в 6 класі, якщо вони виготовлені з металу, або в 20 класі, якщо вони виготовлені не з металу. Слід зауважити, що згідно з Загальними заувагами до товарів (f), вмістини, спеціально пристосовані до товарів, що містяться в них, класифікуються, здебільшого, в тому ж класі, що і сам товар. Наприклад, контейнери для контактних лінз належать до 9 класу разом з контактними лінзами, а футляри для музичних інструментів - до 15 класу, разом з музичними інструментами.
Вмістини і деяке столове приладдя, наприклад: посуд, миски, стакани, кухлі, чайні сервізи та лопатки сервірувальні для пирогів, належать до 21 класу. Суттєвими винятками є ножі, виделки і ложки, які належать до 8 класу. Слід зазначити, що щипці для цукру та сервірувальні черпаки належать до 21 класу, тоді як щипці та черпаки, що використовуються як ручні інструменти, - до 8 класу.
Побутове та кухонне начиння і пристрої в 21 класі здебільшого є неелектричними, тоді як аналогічні товари електричні належать до інших класів. Наприклад, пристрої для чищення і полірування та пристрої кухонного призначення, як-от: для подрібнювання, розмелювання та вичавлювання, належать до 21 класу, якщо вони є неелектричними, і до 7 класу, якщо вони електричні. Однак, слід зауважити, що більшість гребенів і щіток (терміни зазначені зірочкою), включаючи косметичні щіточки і зубні щітки, належать до 21 класу незалежно від того електричні вони чи неелектричні, в той час як манікюрне, педикюрне та інше косметичне приладдя, як-от: пилочки для нігтів, знаряддя видаляння волосся, бритви, незалежно від того електричні вони чи неелектричні, належать до 8 класу.
Куховарські апарати, що належить до 21 класу, наприклад, чайники і скороварки, є неелектричним. Куховарські апарати, які мають нагрівальні елементи, подібні до електричних чайників та скороварок, належать до 11 класу разом з іншими куховарськими апаратами.
І, нарешті, слід зауважити, що 21 клас є одним з класів, що охоплює необроблені або напівоброблені матеріали. До таких матеріалів належить скло необроблене або напівоброблене, за винятком будівельного скла, що належить до 19 класу як будівельний матеріал. 21 клас також включає скляні, порцелянові та глиняні вироби, які не можна класифікувати відповідно до функції або призначення. У Ніццькій класифікації готові товари здебільшого покласифіковані за функцією або призначенням. Товари, які не можна класифікувати таким чином, класифікуються за іншими критеріями, наприклад за матеріалами, з яких вони виготовлені (див. пункт (а) Загальних зауваг до товарів), і, якщо вони виготовлені з порцеляни, кераміки, глини або скла, вони належать до 21 класу. Типовими прикладами є погруддя, статуетки та інші твори мистецтва. Оскільки функцію та призначення цих товарів не можна визначити на підставі Заголовків класів або Пояснювальних приміток до класифікації, їх класифікують за матеріалом в різних класах товарів, наприклад в 19, 20 і 21 класах, якщо вони виготовлені з мармуру, дерева або кераміки, відповідно.