Клас 14
Ювелірні вироби та біжутерія (незалежно від складу матеріалу), а також дорогоцінне та напівдорогоцінне каміння належать до 14 класу. Однак, слід взяти до уваги, що певні товари, такі як брошки, покласифіковані в 26 класі, якщо вони вважаються аксесуарами до одягу, а не прикрасами. Варто зауважити ще те, що якщо ювелірний виріб вважається призначеним на медичні потреби, наприклад браслети проти ревматизму, то він належить до 10 класу на основі своєї функції.
Кільця для ключів, ланцюжки для ключів та підвіски для них також належать до 14 класу, але слід зазначити, що будь-які підвіски, які не призначені для ювелірних виробів, кілець для ключів або ланцюжків для ключів, належатимуть до 26 класу. Це також стосується таких товарів як намистини, оскільки лише ті, що призначені для виготовляння ювелірних виробів, належать до 14 класу; інші намистини будуть віднесені до 26 класу.
Ще одна категорія товарів 14 класу - католицькі чотки та інші види чоток. Незважаючи на те, що ці товари мають практичне призначення, а не просто декоративне використання, їхня схожість за формою та конструкцією з ювелірними виробами виправдовує їх віднесення до 14 класу.
Загалом, наручні годинники, годинники, секундоміри та інші годинникові та хронометричні інструменти належать до 14 класу. Тим не менш, деякі хронометричні інструменти належать до 9 класу, якщо вони призначені для вимірювання або записування часу, подібно до випадку зі смарт-годинниками. Смарт-годинники також належать до 9 класу, оскільки вважається, що вони мають значну кількість особливостей, крім хронометражу, тому їх покласифіковано в цьому класі.
Клас 14 - це один із класів, що включає необроблені або напівоброблені матеріали, а саме дорогоцінні метали та їхні сплави. Він також включає готові товари, що покласифіковані за складом матеріалу. В МКТП готові товари покласифіковані відповідно до функції або призначення. Товари, які не можуть бути покласифіковані таким чином, класифікуються за іншими критеріями, наприклад, за матеріалом, з якого вони виготовлені (див. Загальні зауваження (а) щодо товарів), і, якщо вони виготовлені з дорогоцінних металів, вони належать до класу 14. Типовий приклад - фігурки або статуетки. Оскільки функція або призначення цих товарів не можуть бути визначені в жодному із Заголовків класів або Пояснювальних записок МКТП, вони класифікуються відповідно до складу матеріалу в різних "класах матеріалів", наприклад, у 6, 14, 16, 19, 20 або 21 класах, якщо вони виготовлені із звичайних металів, дорогоцінних металів, пап'є-маше, мармуру, гіпсу або порцеляни відповідно.
Хоча в Пояснювальній записці згадується, що "деякі товари, виготовлені з дорогоцінних металів або покриті ними", належать до 14 класу, товари з дорогоцінних металів не повинні бути покласифіковані в 14 класі, якщо вони можуть бути покласифіковані в інших відповідних класах, незалежно від складу матеріалу. Наприклад, срібні чайні сервізи не повинні бути покласифіковані в 14 класі, навіть якщо вони виготовлені зі срібла, оскільки в МКТП для цих товарів існує відповідний клас, а саме 21 клас - клас начиння і вмістин, побутових або кухонних.