Клас 8
Згідно з Пояснювальними примітками, до 8 класу належать, головним чином, "інструменти і знаряддя з ручним приводом для виконання операцій, таких як свердління, обробляння, різання та проколювання". Незважаючи на те, що багато з цих інструментів позначені в Алфавітному переліку товарів як "ручні інструменти", критерієм віднесення їх до 8 класу є не стільки те, що їх тримають в руках, скільки режим їх роботи, тобто те, що вони приводяться в дію вручну, а не за допомогою електрики або будь-якого іншого джерела живлення. Таким чином, інструменти з ручним приводом, такі як викрутки, належать до 8 класу, тоді як викрутки електричні, що також є ручними, належать до 7 класу.
Слід зазначити, що деякі ручні інструменти класифікуються у 8 класі незалежно від того, електричні вони чи неелектричні. Це невелике знаряддя, наприклад, приладдя для депіляції, бритви, машинки для стриження волосся та манікюрні набори, що не можуть вважатися "машинами", "верстатами" або "інструментами з механічним приводом" у 7 класі.
Держаки для інструментів з ручним приводом також покласифіковані у 8 класі, оскільки вони є невід'ємною частиною інструменту. Таким чином, кісся та рукоятки ножів належать до 8 класу, але варто мати на увазі, що інші типи держаків класифікуються в інших класах відповідно до об'єкта, частиною якого вони є, наприклад, держаки для мітел належать до 21 класу разом із мітлами, а ручки для парасольок - до 18 класу.
Співвідношення між 8 класом і 21 класом часом неоднозначне, оскільки іноді складно визначити, чи можуть певні товари вважатися ручними інструментами у 8 класі, чи кухонним або побутовим начинням у 21 класі. Прибори столові і ножі належать до 8 класу, тоді як до 21 класу належить сервірувальне начиння і деяке кухонне начиння, таке як виделки та ложки сервірувальні, штопори, щипці для розколювання горіхів, лопатки сервірувальні для пирогів і щипці для цукру. Інше начиння, яке використовується на кухні, належить до 8 класу завдяки його різальним характеристикам, зокрема: пристрої для вирізання серцевини з плодів та шатківниці кухонні, а також сирорізки неелектричні, ножі для піци неелектричні та ножі консервні неелектричні. Подібні товари, що працюють за умови живлення електричною енергією, належать до 7 класу, наприклад, ножі електричні та ножі консервні електричні.
Формулювання "ножові прибори" в Заголовку класу підтверджує включення до 8 класу різальних інструментів з ручним приводом, такі як ножі та ножиці. Слід зазначити, що спеціалізовані різальні інструменти, однак, класифікуються в інших класах, наприклад, скальпелі та пристосовання для розрізування таблеток у 10 класі і різаки для паперу у 16 класі.
Слід зазначити, що термін "столові прибори" в МКТП також відноситься до ножів, виделок і ложок для їжі (термін було перекладено на французьку мову як "coutellerie, fourchettes et cuillers", оскільки "coutellerie" відноситься тільки до ножів та інших різальних інструментів).
8 клас також є належним класом для зброї особистої, за винятком вогнепальної зброї, яка належить до 13 класу. Таким чином, до 8 класу належить клинкова зброя, наприклад, багнети та мечі. Однак, такі товари можуть належати до 28 класу, якщо вони використовуються для спорту, наприклад, фехтувальна зброя.