Клас 9
9 клас часто визначають як клас електронного обладнання, але насправді він включає широкий спектр товарів. Існує п'ять основних груп товарів: апарати та інструменти на наукові або дослідницькі потреби, інформаційне обладнання та аудіовізуальне обладнання, апарати та пристрої для контролювання розподіляння чи використання електрики, оптичні апарати та інструменти, а також запобіжне обладнання. Звісно, ці групи товарів є дуже загальними і не охоплюють всі товари 9 класу, який є одним з найбільших класів МКТП.
Слід зазначити, що запобіжне обладнання та захисний одяг класифікуються в 9 класі на основі посилання на "рятувальні... апарати" в Заголовку класу. Віднесення захисного одягу до цього класу стає більш зрозумілим, якщо термін "рятувальний" тлумачити як "для запобігання серйозним або смертельним нещасним випадкам", а також у значенні "для рятування людських життів". Тому, захисний одяг належить до 9 класу так само, як і апарати дихальні, крім призначених на медичні потреби, рятувальні пояси, жилети рятувальні та бронежилети. Прикладами захисного одягу, що належить до 9 класу, є одяг та взуття для захисту у разі нещасних випадків, від проміння і вогню, одяг спеціальний для лабораторій, захисні шоломи (у тому числі для спорту), захисні пристосовання для рота та для голови спортивні. Проте слід зазначити, що захисні прокладки, які є частинами спортивних костюмів, класифікуються в 28 класі як спортивні товари; ці товари не вважаються "рятувальними", оскільки їх функція полягає в захисті від ударів та синців, які зазвичай не є смертельними і не призводять до фізичної непрацездатності.
Подібним чином, до 9 класу належить спорядження для підводного плавання, таке як водолазні костюми, водолазні маски, вушні затички для водолазів, носові затискачі для водолазів і плавців, рукавиці для водолазів та апарати дихальні для підводного плавання. Хоча функція цих товарів як рятувального спорядження може бути неочевидною, кожен з них є частиною спорядження, яке використовується водолазами для збереження життя, тому це спорядження належить до 9 класу.
До 9 класу також належать навчальні і тренувальні апарати та пристрої, в тому числі симулятори. Це такі товари як апарати навчальні аудіовізуальні, манекени для надавання першої допомоги, голови манекенів перукарські та симулятори для керування або перевіряння транспортних засобів. Слід зазначити, що "навчальні матеріали", починаючи від книжок і закінчуючи шкільними дошками та глобусами земної кулі, належать до 16 класу.
Деякі роботи, такі як роботи-гуманоїди зі штучним інтелектом для використання у наукових дослідженнях, роботи лабораторні, роботи навчальні та роботи для нагляду за безпекою, належать до цього класу, оскільки вони виконують функції 9 класу, але є роботи і в інших класах, наприклад, роботи промислові належать до 7 класу, роботи хірургічні - до 10 класу та іграшкові роботи - до 28 класу.
Слід зазначити, що деякі апарати, що належать до 9 класу можуть бути покласифіковані в 10 класі, якщо вони використовуються на медичні потреби, наприклад, лазери, рентгенівські апарати, апарати магнітно-резонансної томографії [МРТ], респіратори та апаратура для аналізування.
Нарешті, цифрові товари, такі як музика або електронні книги, що призначені для завантажування на електронні пристрої кінцевих користувачів, належать до 9 класу, тоді як забезпечування незавантажними цифровими товарами в режимі онлайн є послугою 41 класу; однак, послуги щодо роздрібного продажу цих товарів в режимі онлайн належать до 35 класу.